Tuvojas kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt XVII” noslēgums

15.06.2022. Pasākuma lapa
Kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” 17. sezonu noslēgsim ļoti aizraujošā veidā – 15. jūnijā plkst. 22:00 āra kinoteātrī Splendid Garden skatīsimies B-klases šausmu kino klasiķa Frenka Henenlotera filmu “Briesmeklis grozā” (Basket Case, 1982). 
 
Filmas producents Edgars Ieviņš ir Amerikas latvietis un kas daļēji filmēta latvieša Uģa Nīgala loftā Ņujorkā. Ieviņš ar B-klases šausmu kino klasiķi Frenku Henenloteru ir sadarbojies pie vairākiem projektiem, bet šis ir guvis vislielāko ievērību. Filma stāsta par jaunu vīrieti, kurš grozā nēsā savu deformēto Siāmas dvīni un vēlas atriebties ārstiem, kas viņus atdalīja.
 
Asinis, melns humors un šokējoši praktiskie efekti – ne bez iemesla šī ir kļuvusi par kulta filmu. Saņemiet drosmi, un tiekamies! Pirms filmas režisora Roberta Kuļenko ievadvārdi.
 
BRĪDINĀJUMS: Filma ir 18+
 
Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt XVII” pievēršas latviešu izcelsmes vai Latvijā dzimušiem kino veidotājiem, kuru darbība pamatā saistīta ar ārvalstīm, un tādējādi atšķir vairākas varbūt nezināmas Latvijas vēstures lapaspuses.
 
Kinolektoriju rīko LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris Splendid Palace. Finansiāli lektorija norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.