Saruna tiešsaistē ar Kristīni Simsoni

18.06.2020 Pasākuma lapa

Ārkārtas stāvokļa radītās izmaiņas vairs nav vienīgie ziņu virsraksti, kas saistīti ar kino. Pagājušajā nedēļā Rietumu pasauli satricināja virsraksti, kas ziņoja, ka Holivudas zelta klasika “Vējiem līdzi” ir izņemta no straumēšanas platformas, šīm ziņām sekoja vēl citi stāsti par audiovizuāliem darbiem, kas šī brīža sociālo pārmaiņu ietvaros tiek pārvērtēti. Un tomēr jautājums, ko darīt ar kino klasiku šodien, kas ir morāli novecojusi, ir bijis aktuāls jau ilgāku laiku. Vai panikai, ka vēsture tiek aizmirsta un tiks pārrakstīta, ir pamats? Kā rādīt saturiski sarežģītu kino, un kā atbildība ir norādīt, ka ne viss, kas ir redzams uz ekrāna, ir taisnība?

Meklējot atbildes uz dažiem no šiem jautājumiem, Kino muzejs uz sarunu par kino izglītību un kino nākotni aicina kritiķi un kuratori Kristīni Simsoni.

Lai nodrošinātu iespēju un telpu jēgpilnām sarunām par notiekošo, Rīgas Kino muzejs uzsāk sarunas tiešsaistē par vēsturiskajiem procesiem, kurus šobrīd pieredzam, jo esot pārmaiņu procesā, svarīgi par to arī reflektēt. Saruna būs skatāma tiešraidē Kino muzeja Facebook lapā, tās ieraksts – gan šeit, gan Kino muzeja youtube kontā.