Saruna tiešsaistē ar Elīnu Reiteri. Kino kritika tagad.

4.06.2020. Pasākuma lapa

Ārkārtas stāvoklis visā pasaulē ir pārrāvis ierasto notikumu ķēdīti. Kino festivālu norisēs ir iestājies pārtraukums, kino pirmizrādes tiek pārceltas uz nenoteiktu laiku nākotnē, un kinoteātri, kas drosmīgi veras vaļā, saskaras ar pamatotām bažām no apmeklētāju puses, savukārt straumēšanas portālu loma un ietekme ir nenoliedzami pieaugusi. Un vienlaikus leģendārā kino kritikas žurnāla ”Cahiers du Cinéma” redakcija demisionē, jo nevēlas zaudēt neatkarību.

Kur šajā jaunajā kārtībā paliek kino kritika? Kā rakstīt par kino, ja nekas īsti nenotiek pierastajā veidā? Kā ikdienas audiovizuālajā troksnī atšķirt svarīgo no nesvarīgā, ja visu skaties vienādi – portatīvajā datorā uz dīvāna? Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar kino teorētiķi un kritiķi, Kino Raksti redaktori Elīnu Reiteri.

Lai nodrošinātu iespēju un telpu jēgpilnām sarunām par notiekošo, Rīgas Kino muzejs uzsāk sarunas tiešsaistē par vēsturiskajiem procesiem, kurus šobrīd pieredzam, jo esot pārmaiņu procesā, svarīgi par to arī reflektēt. Saruna būs skatāma tiešraidē Kino muzeja Facebook lapā.