“Kinoprove” kinolektorijā ”Tas, ko tu nedrīksti nezināt”

1.09.2021 Pasākuma lapa

Aicinām uz jau otro seansu kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt XVI: kopā?” ietvaros! 

1.09. “Kinoprove” (“Audition”), 1999, Japāna, 113’, rež. Takaši Mīke

Lektore: Adriāna Roze

Ir pagājuši septiņi gadi kopš Aojamas sievas nāves, tāpēc viņš ir nolēmis meklēt sev jaunu sievu. Lai izvēlētos labāko kandidāti, Aojama organizē viltus kinoproves, kurās viņa uzmanību iekaro Asami – jauna, skaista sieviete, kura slēpj vairākus baisus noslēpumus. “Kinoprove” ir drosmīga šausmu filma, spēcīgs žanra kino piemērs, kas risina sarežģītas psiholoģiskas tēmas.

Amerikāņu kino režisors Kventins Tarantīno  filmu “Kinoprove” ir ierindojis starp labākajām filmām, kas tapušas kopš 1992. gada.

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” norisinās jau 16. reizi, aicinot atgriezties kinoteātrī un iepazīties ar kino klasiku, kas rosina domāt par to, ko nozīmē būt kopā. Šoreiz kinolektorijs norisināsies trīs seansos, kuros tiks izrādītas kino vēsturē nozīmīgas filmas ar lekciju pirms filmas.

2021. gada kinolektorija tēmas pieteikums ir “kopā?”, domājot par to, ko nozīmē kopābūšana, kāda ir atbildība vienam pret otru, kā uzticēties citiem cilvēkiem un kādos brīžos nevar uzticēties citiem cilvēkiem, kas ir īpaši aktuāla tēma šobrīd, pandēmijas laikā. Filmu programma tika veidota, meklējot līdzsvaru starp labāk zināmām kino klasikas vienībām un tādām filmām, kas daudziem skatītājiem varētu būt jaunatklājums.

Biļetes uz filmu: https://www.splendidpalace.lv/lv/splendid-garden-kino/kinolektorijs-tktnn-xvi-kinoprove-317-1065