”Kino pastaiga”: jauna paplašinātās realitātes aplikācija

Paplašinātās realitātes aplikācijā “Kino pastaiga” sadarbībā ar LKA Rīgas Kino muzeju iekļautas filmas “Četri balti krekli”(1967). “Pie bagātās kundzes”(1969), “Vārnu ielas republika” (1970), “Liekam būt”(1976), “Vai viegli būt jaunam?”(1986), “Kiosks” (2013), “Mammu, es tevi mīlu” (2013), “Tēvs nakts” (2018), “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” (2019) un “Dvēseļu putenis” (2019). Pastaigas maršrutā ietverti objekti pilsētas centrā, Grīziņkalnā, Avotos, Vecrīgā, Ķīpsalā un Maskavas forštatē, kurus aplikācijas lietotāji varēs apmeklēt jebkurā sev vēlamā laikā un secībā vai nu vienā garā pastaigā, vai apmeklējot katru apkaimi atsevišķi. Aplikācijas saturs veidots, domājot par dažādu paaudžu lietotājiem, un būs interesants gan bērniem, gan vecvecākiem.

Apmeklējot aplikācijā ietvertos objektus, tas lietotāji varēs noskenēt pilsētvidē izvietotas norādes, un iepazīties ar to kā apkaime attēlota filmā, ieraudzīt foto no LKA Rīgas Kino muzeja krājuma, kā arī noklausīties mūsdienu stāstus par filmām un ar tām saistītajām tēmām. Stāstnieku lomā iejutušies gan kino profesionāļi, gan dažādu jomu eksperti – režisori Dāvis Sīmanis, Liene Linde, Anete Melece un Edmunds Jansons, rakstniece Luīze Pastore, sociālantropologs un pilsētplānotājs Valdis Celmiņš, pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs, grupa “Carnival Youth” un citi. Komentāru par starptautisko kino Latvijā sniegs producenti Jānis Kalējs un Sergejs Serpuhovs.

Rīgas svētku laikā no 14.-16. augustam aicinām aplikācijas “Kino pastaiga” pirmos lietotājus publicēt foto no pilsētvidē atrodamajām filmēšanas vietām, izmantojot tēmturi #kinopastaiga.
Pirmajiem 10 aplikācijas lietotājiem dāvanā piešķirsim ieejas biļetes LKA Rīgas Kino muzeja ekspozīcijā Peitavas ielā 10. Savukārt atraktīvākā Rīgas svētku laikā uzņemtā foto autors/-e dāvanā saņems īpašu pārsteiguma balvu. Informāciju par balvu saņēmējiem publiskosim trešdien, 19. augustā, LKA Rīgas Kino muzeja sociālo tīklu profilos.

Aplikācija ir pieejama gan jaunākajiem Android, gan Apple telefonu modeļiem.

Aplikācija tapusi sadarbojoties LKA Rīgas Kino muzejam, Story Hub un biedrībai Everything Art. Aplikācijas izstrādi atbalsta Rīgas Dome un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.