Aicinām doties “Kino pastaigā”!

Aicinām doties atklāt Rīgas apslēptos kino stāstus!
 
Rīgas ielas, mājas, parki un salas glabā mūsu vēsturi. Pilsētā ir atrodamas liecības gan par reāliem vēstures notikumiem, gan par inscenētiem stāstiem, kas veido Latvijas kino vēsturi. Dodies pastaigā un uzzini, kur Rīgā ir tapušas leģendāras latviešu filmas, kā tās ir uzņemtas un kādu pilsētu un sabiedrību šie stāsti ataino! Kino pastaigā dzirdēsi sarunas gan ar filmu režisoriem, operatoriem, aktieriem un producentiem, gan vēsturniekiem, pilsētplānotājiem, filozofiem un citiem ekspertiem!
 
Lai izbaudītu “Kino pastaigu”, vispirms jālejuplādē mobilā aplikācija. Atverot aplikāciju, ir iespējams izvēlēties maršrutu piedzīvot ar kājām vai ar velo. Pirmais ir patīkamas pastaigas maršruts pa pilsētas vēsturisko centru, tajā ir iekļauti 12 pieturpunkti, aptuvenais pastaigas ilgums ir 2,5 stundas. Savukārt velo maršruts piedāvā apceļot tālākus punktus, kur pilsētā ir tapis kino, šajā garajā pastaigā ir iekļauti 15 pieturpunkti, kas piedāvā patīkamu velo braucienu vai garāku pastaigu pa pilsētas dažādām apkaimēm. 
 
“Kino pastaigu” ir iespējams baudīt arī uz vietas Rīgas Kino muzejā, meklējot muzeja telpās QR kodus ar filmu attēliem un nosaukumiem. Izmantojot QR koda lasītāju vai telefona kameru, jānoskenē attiecīgais kods ar savu viedierīci, lai nesteidzīgi iepazītos ar saturu. 
 
“Kino pastaiga” piedāvā iepazīties ar šādām filmām, kas uzņemtas Rīgā, un to stāstiem: “Ābols upē” (1974, rež. Aivars Freimanis), “Tauriņdeja” (1971, rež. Oļģerts Dunkers), “Seržanta Lapiņa atgriešanās” (2010, rež. Gatis Šmits), “Pēdējā tempļa hronikas” (2012, rež. Dāvis Sīmanis), “Četri balti krekli” (1967, rež. Rolands Kalniņš), “Tēvs nakts” (2018, rež. Dāvis Sīmanis), “Kā gulbji balti padebeši iet” (1957, rež. Pāvels Armands), “Vai viegli būt jaunam?” (1986, rež. Juris Podnieks), “Šķēps un roze” (1959, rež. Leonīds Leimanis), “Dvēseļu putenis” (2019, rež. Dzintars Dreibergs), “Escaping Riga” (2014, rež. Dāvis Sīmanis), “Liekam būt” (1976, rež. Aloizs Brenčs), “Lāčplēsis” (1930, rež. Aleksandrs Rusteiķis), “Bille” (2018, rež. Ināra Kolmane), “Vārnu ielas republika” (1970, rež. Ada Neretniece), “Mammu, es tevi mīlu” (2013, rež. Jānis Nords), “Cilvēki tur” (2012, rež. Aiks Karapetjans), “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” (2019, rež. Edmunds Jansons), “Pie bagātās kundzes” (1969, rež. Leonīds Leimanis), “Četrdesmit divi” (2013, rež. Laila Pakalniņa), “Baltie zvani” (1961, rež. Ivars Kraulītis), “Kiosks” (2013, rež. Anete Melece), kā arī par starptautiskā kino uzņemšanu Rīgā. 
 
Projekts tapis, pateicoties Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.
 
Aplikācija latviešu valodā jau ir pieejama “Play store” lietotājiem, tuvākajā laikā tā būs pieejama arī “App store”.
 
Mobilā aplikācija “Kino pastaiga” veidota sadarbībā starp LKA Rīgas Kino muzeju un biedrību “Story Hub”, un tā ir daļa no Rīgas vasaras kultūras programmas piedāvājuma.