Rīgas puika Sergejs Eizenšteins

No 2008. līdz 2011. gadam Rīgas Kino muzejā bija skatāma izstāde "Rīgas puika Sergejs Eizenšteins", kas pievērsās pasaulslavenā kino režisora un teorētiķa Sergeja Eizenšteina dzīvei, it sevišķi pirmajiem 17 gadiem, ko viņš pavadīja Rīgā. Pieejams izstādes katalogs.

Uzminēt brīnumu. Rozes Stiebras un Anša Bērziņa animācijas filmas

No 2015. līdz 2017. gadam Rīgas Kino muzejā bija apskatāma izstāde par latviešu zīmētās animācijas klasiķu Rozes Stiebras un Anša Bērziņa animācijas filmām. Pieejams izstādes katalogs.

"Uzminēt brīnumu" krāsojamā grāmatiņa

Izstādes vajadzībām tika radīta krāsojamā grāmatiņa, kas sniedz iespēju izkrāsot zīmējumus no dažādām slavenām latviešu animācijas filmām, piemēram, "Zaķīšu pirtiņa" un "Kabata".

Kino trofejas. Kino repertuārs un skatīšanās 1940./50. gados Rīgā

No 2014. līdz 2015. gadam Rīgas Kino muzejā bija skatāma izstāde par kino repertuāru un kino skatīšanos Rīgā 1940./50. gados, tostarp "kino trofejām". Pieejams izstādes katalogs.

Rolanda Kalniņa aizliegtais laiks

Izstāde "Rolanda Kalniņa aizliegtais laiks" Rīgas Kino muzejā bija skatāma 2007.-2008. gadā. Pieejams izstādi un DVD izlasi pavadošais teksts.

"Četru baltu kreklu" aizliegšanas hronika

Izstādes vajadzībām tika izveidota filmas "Četri balti krekli" ("Elpojiet dziļi!") aizliegšanas hronika. Pieejama lejupielādei.

"Piejūras klimata" aizliegšanas hronika

Izstādes vajadzībām tika izveidota filmas "Piejūras klimats" aizliegšanas hronika. Pieejama lejupielādei.

''235 000 000'' kaujas reglaments

Veidojot "235 000 000'' (1967, rež. Uldis Brauns), kas ir joprojām ambiciozākā filma latviešu dokumentālā kino vēsturē, tās veidotāju komandai tika iedota burtnīca – ''kaujas reglaments'', kas jāņem vērā, dodoties filmēt. Šis materiāls ir daļa no ''Herca Franka koda'' izstādes.

Iejūties animācijas mākslinieka tēlā

Animācijas filmas bieži veido pēc pazīstamu literātu darbu motīviem. Arī Imanta Ziedoņa darbi ir pārtapuši par ekranizācijām. Izveido animācijas tēlus Imanta Ziedoņa darbam arī Tu!

Izveido savu detektīvfilmu

Izmantojot dotos šablonus un stop motion metodi, izveido savu detektīvfilmu!

Iepazīsti Latvijas dokumentālo kino

Noskaties 2 spilgtus Latvijas dokumentālā kino piemērus. Darba lapas kalpos kā labs ceļvedis filmu analizēšanas procesā kopā ar ģimeni vai draugiem!

Krāsa animācijas filmās

Izpēti krāsas animācijas filmā un izveido savu krāsu paleti!