Vasaras vakaru koncerti muzeja pagalmā

20.08.2020 Pasākuma lapa

Siltajos augusta vakaros LKA Rīgas Kino muzejs aicina baudīt kinematogrāfiski muzeikālas noskaņas muzeja pagalmā Peitavas ielā 10 (Ieeja no Alksnāja ielas puses). Divos koncertvakaros klausītājiem būs iespēja izbaudīt kontrtenora Mikus Abaroniņa saspēli ar arfisti Ievu Šablovsku un ģitāras pirkstu spēles meistaru Gintu Smuko, kā arī ielūkoties muzeja ekspozīcijās.

Trešdien, 12 augustā, plkst. 18.30 klausītājiem būs iespēja izbaudīt līdz šim nebijušu muzikālo apvienību, kurā tenors Mikus Abaroniņš un ģitārists Gints Smukais atskaņos īpašu izlasi no 20. gs. mūzikas pērlēm. Koncertā skanēs Stīvija Vondera (Stevie Wonder), Džeimija Kalluma (Jamie Cullum), Džordža Maikla (George Michael), Imanta Kalniņa un citu latviešu mūziķu skaņdarbi.

Ceturtdien, 20. augustā, plkst. 18.30 Mikus Abaroniņš un Ieva Šablovska atskaņos Emīla Dārziņa solo dziesmas tenoram un Jāņa Lūsēna dziesmu ciklu ar Aspazijas vārdiem.

Koncertu formāts ļaus apmeklētājiem brīvi izvēlēties sēdvietu muzeja pagalmā, pievienoties uz mirkli vai palikt visu pasākuma laiku. Pēc koncerta apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties arī LKA Rīgas Kino muzeja ekspozīcijā. Savukārt tiem, kuri nevarēs pievienoties klātienē, pasākumā būs iespēja ielūkoties tiešraidē LKA Rīgas Kino muzeja Facebook lapā.

Koncertu sērija ir daļa no plašāka pasākumu cikla, kas norisināsies nākamā gada pavasara/ vasaras sezonā.

Pateicoties Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta atbalstam, ieeja abos pasākumos bez maksas.

Ievērojot globālās pandēmijas izraisītos riskus, aicinām koncertu apmeklētājus rūpēties par savu un apkārtējo drošību, ievērot savstarpējo distancēšanos un iespēju robežās nodrošināties ar sejas masku.