Muzeju nakts “Maza cilvēka lielā varonība”

18. MAI Pasākuma lapa

18. maijā visā Latvijā – ikgadējā Muzeju nakts, un arī Kino muzejs piedalās un aicina viesus!

Rīgas Kino muzejs būs atvērts no plkst. 19:00 – 01:00, un, kā vienmēr, Muzeju nakts laikā ir bezmaksas ieeja.

Kā citus gadus, arī šogad Kino muzejs sadarbojas ar apkārtnes muzejiem (Foto muzeju, Sporta muzeju un Tautas Frontes muzeju), šajā naktī iedzīvinot muzeju salas ideju. Šie četri kaimiņu muzeji aicina apmeklētājus iedziļināties ekspozīcijās un piedalīties orientēšanās spēlē. Tās noteikti ir pavisam vienkārši: kādā no četriem muzejiem dalībniekiem ir jāpaņem orientēšanās spēles lapa, jāapmeklē visi četri muzeji, jāatbild uz trim jautājumiem par ekspozīcijām katrā muzejā un pēdējā pieturvietā arī jāatstāj anketa. No pareizo atbilžu vidus tiks izlozēti četri uzvarētāji, kuri balvā saņems visu muzeju kopīgi sarūpētas dāvanas!

Visu muzeju nakts laiku būs iespējams apskatīt pastāvīgo ekspozīciju “Aizekrānija”.

2019. gada Muzeju nakts tēma ir varonība. Apskatot šo tēmu, esam izveidojoši programmu, kas sastāv no dažādām liecībām par maza cilvēka lielu varonību – gan šodien, gan pagātnē.

Programma:

19:15 Lailas Pakalniņas studiju laika filma „Un” („Pozīcija”, 1988, 43’). Filma vēsta par diviem 1987. gada notikumiem – protesta akcijām 14. jūnijā un 23. augustā

20:15 Lailas Pakalniņas studiju laika filma „Izvēle” (1990, 38’). Filma vēsta par Aleksandru Mellēnu, pievēršoties viņa sarežģītajam dzīves gājumam, kas skaidri izgaismo ikdienas varonību un apstākļus, kurā tā var vai nevar izpausties, liekot uzdot neērtus jautājumus sev pašiem.

Pirms filmas ievadvārdus teiks viens no Atmodas līderiem – Dainis Īvāns

21:30 Uzstājas “Sieviešu stendaps”

Aiz katra varena vīrieša stāv stipra sieviete (jo ir pārāk kautrīga, lai palūgtu vīrieti paiet malā), un aiz katra liela varoņdarba stāv daudzas mazas ikdienas varonības (jo ko tad nu es, es jau neko…). Sieviešu stendaps saka – pietiek! – un kāpj uz skatuves visu priekšā, lai pastāstītu par savām mazajām ikdienas varonībām. Un pajokotu. Jo dažkārt drosme sākas ar spēju pasmieties pašam par sevi. Un dažkārt varonība ir bērnudārzā dzert kefīru. Iestāties augstskolā, kad tev ir pāri četrdesmit. Muzeju naktī Rīgas Kinomuzejā ar jums kopā smiesies Aiva Birbele, Sarmīte Cīrule, Sanita Grīna, Mairita Lūse, Džemma Sudraba un Laura Šterna.