Filmas ”Pauls un Paula” pārceltais seanss

16.09.2020 Pasākuma lapa

“Pauls un Paula” (“Die Legende von Paul und Paula”), rež. Hainers Karovs, 1973, Austrumvācija, 105′

Pauls un Paula dzīvo Austrumberlīnē 70. gadu sākumā. Viņi abi izveido attiecības ar citiem cilvēkiem, viņiem ir bērni, un abi savās attiecībās ir vairāk vai mazāk nelaimīgi. Kad Pauls un Paula iepazīstas, viņi uzsāk romānu, tomēr šādas attiecības Paulu neapmierina, kamēr Pauls viņai neko vairāk par mīļākās statusu nav gatavs dot. Filmas laikā viņi gan satuvinās, gan attālinās, radot spēcīgu un neparastu mīlas stāstu, kas ieskicē austrumbloku un šī perioda kino pavisam citās, daudz spilgtākās krāsās.

“Pauls un Paula” esot vācu politiķes Angelas Merkeles mīļākā filma. Lai arī filmas attiecības ar varu bija sarežģītas, tā ir arī viens no Austrumvācijas filmu studijas DEFA lielākajiem hitiem 70. gados.

Lektors: kino zinātnieks un režisors Dāvis Sīmanis (izmaiņas: iepriekš bija paredzēts kino teorētiķis Viktors Freibergs)

Filma tiek izrādīta ar Goethe-Institut Riga atbalstu

“Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XV” sešos seansos ar sešām filmām un sešu lektoru palīdzību apskata dažāda veida varas spēles.

Kinolektoriju “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XV” rīko LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris Kino “Splendid Palace”, to atbalsta VKKF.

INFORMĀCIJA PAR PĀRCELTĀ SEANSA IEEJAS BIĻETĒM: pavasarī iegādātās biļetes ir spēkā. Ja vēlaties atgriezt nopirktās biļetes, lūdzam rakstīt splendid@riga.lv!