In english      по-русски

Rīgas Kino muzejs / Riga Film museum

<< >>

Par muzeju

01.08.2011

 

 

Dibināts 1988. gadā, Rīgas Kino muzejs ir vienīgais šai mākslas nozarei veltītais muzejs Latvijā.  

 

Kino muzejs ir īpašs ar savu inovatīvo stratēģisko piegājienu, personisko attieksmi pret apmeklētāju un augstiem kvalitātes kritērijiem it visā piedāvājumā. Muzejs ietver ekspozīciju telpas, kino zāli, kurā regulāri notiek filmu seansi un lektoriji, un sinematēku, kurā  skatāmas Latvijas un pasaules kino būtiskas filmas. Muzejā pieejama pastāvīgā digitālā ekspozīcija par Latvijas kino vēsturi, "Kino skapis", un mainīgās ekspozīcijas par dažādām nacionālā un pasaules kino tēmām. Kino muzejs rīko notikumus ne tikai savās telpās Vecrīgā, bet arī citur Rīgā - kinoteātros, mākslas telpās, u.c.

 

Nodrošinot aktīvu ekspozīciju, kino notikumu, izglītojošo programmu darbību un dažādus sadarbības projektus, muzejs kļuvis par pazīstamu zīmolu Latvijas kultūrvidē. Kino muzeja misija ir – piedāvāt augstas kvalitātes kultūras produktus, veidot un veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu audiovizuālo vidi un izglītotu, kompetentu auditoriju, nodrošinot kino zināšanu pieejamību.

 

No 2010. gada Rīgas Kino muzejs ir Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrvienība. Muzeju veido izstāžu telpas un birojs Vecrīgā, Peitavas ielā 10, un krājums, kas atrodas Pārdaugavā, Talsu ielā 1, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja ēkā.